0

ورود به بازار ارز های دیجیتال و بیت کوین را

از اینجا شروع کنید

مقالات و پادکست های آشنایی و ورود به بازار ارز های دیجیتال

به صورت مرحله به مرحله در حامی پرداخت

ارز دیجیتال چیست ؟

 

پادکست ارز دیجیتال چیست؟


ارزهای دیجیتال نوعی پول دیجیتال هستند که توسط کامپیوتر و موبایل های هوشمند قابل رویت و انتقال میباشند . بطور کلی ارزهای دیجیتال بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده اند . علم کد نویسی و رمزنگاری پایه ارتباطات امن ؛ یکی از مهمترین عناصر پیدایش ارزهای دیجیتال است . همانطور که در تاریخ ، بشر برای ارسال اطلاعات از رمزنگاری استفاده میکرد . همین موضوع روند ایجاد رمزنگاری نوین و دیجیتال را فراهم نمود .در این نوع رمزنگاری ، بر خلاف رمزنگاری در قرون وسطی که صرفا با جابجایی حروف برای ایجاد یک پیام رمزنگاری استفاده میشد.رمزنگاری دیجیتال پیچیده تر و علمی تر است و تا زمانی که داده های مهم و حساس وجود داشته باشد که نیاز به حفاظت دارند پیشرفت در زمینه رمزنگاری ادامه خواهد داشت . امروزه سیستم های رمزنگاری در بلاک چین های ارزهای دیجیتال استفاده می شوند که نوع پیشرفته از علم رمزنگاری را نشان می دهد.


 

کوین چیست

 

پادکست کوین چیست ؟

 

به طور کلی کوین نوعی پول دیجیتال است که برخلاف آلت کوینها ، بر بستر خود مانند بستر بلاکچین کار میکند. در مقاله آلت کوین چیست به طور مفصل به آلت کوین ها پرداختیم . کوین ها دارای مفهومی متفاوت با آلت کوین و توکن ها می‌باشند. در دنیای ارزهای دیجیتال باید شناخت درست از مفاهیم کوین ، آلت کوین و توکن داشته باشیم . چرا که با وجود تفاوت که میان آنهاست ؛ هنوز هم برخی افراد این مفاهیم را به جای یکدیگر به کار می برند. به طور کلی کوین ها از یک بلاک چین اختصاصی برای انجام تراکنش های مالی بهره می‌برند. این بهره وری مختص به کوین است ؛ اتریوم و بیت کوین هر یک بلاک چین اختصاصی خود را دارند . پس کوین محسوب می شوند .


توکن ارز دیجیتال چیست

 

پادکست توکن ارز دیجیتال چیست ؟

 

به دلیل رونق چشمگیر ارزهای دیجیتال اصطلاحاتی مانند توکن ؛کریپتوکارنسی ؛عرضه اولیه سکه و بسیاری دیگر از اصطلاحات رایج در بین معامله‌گران و سرمایه‌گذاران تبدیل شده است اما استفاده از این اصطلاحات گاهی اوقات با عدم آگاهی و به صورت اشتباه عنوان می‌شود . اما توکن چیست ؟ در واقع توکن یک دارایی تایید شده است که در دنیای ارزهای رمزنگاری شده به ارزی گفته می‌شود که معمولاً بر پایه یک بستر و بلاک چین دیگر ساخته می شود .
مثلاً در گذشته توکن ترون یک ارز دیجیتال مستقل بود که بر بستر شبکه اتریوم ایجاد شده بود . ولی بعد از پیشرفت های مستمر تصمیم به ایجاد شبکه اختصاصی خود گرفت و تبدیل به یک کوین شد. در مقاله کوین چیست به صورت کامل در مورد کوین توضیح داده بودیم .


 

بلاکچین چیست

 

پادکست بلاکچین چیست ؟

 

بلاکچین چیست سوالی است که توسط اغلب فعالان حوزه کریپتو پرسیده می شود و احتمالاً درک آن برای افراد تازه کار چندان ساده نیست . با حامی پرداخت همراه باشید تا به تمام این سوالات به زبان ساده پاسخ بدهیم . به زبان ساده بلاک چین یک نوع فناوری ثبت اطلاعات و گزارش است . برخلاف دیگر منابع ثبت اطلاعات و داده به هیچ عنوان قابل دسترسی و دخل و تصرف و تغییر و هک شدن نیست . زیرا این سیستم میان همه اعضای یک شبکه به اشتراک گذاشته می شود . مفهوم بلاک چین ابتدا با پیدایش بیت کوین به وجود آمد و به سر زبان ها افتاد . بیت کوین از بلاکچین برای ذخیره اطلاعات دارایی کاربران بهره میبرد برای درک بهتر بلاک‌چین به مثال زیر توجه کنید :

مثلاً در یک جمع ۵۰ نفری اطلاعات درج شده روی یک برگه را به اشتراک گذاشته و تمامی افراد از اطلاعات درج شده عکس بگیرند . دیگر هیچ یک از آن جمع نمی تواند آن اطلاعات را حذف و یا دچار تغییر نماید زیرا توسط آن جمع قابل پذیرش نمی باشد . چون آنها یک کپی از نسخه اصلی را دارند حالا این جمع میلیون ها نفری هستند که بیت کوین و اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال بلاکچینی فعالیت می‌کنند. شایان ذکر است فناوری بلاک چین به صورت خصوصی و سازمانی نیز مورد بهره برداری قرار می گیرد . بسیاری از کارشناسان بر این باورند بلاکچین های سازمانی نمی‌تواند هدف اصلی این فناوری یعنی تمرکز زدایی را به ارمغان بیاورد.

 

 


 

بیت کوین چیست ؟

 

بیت کوین نخستین ارز دیجیتال و به عبارتی طلای دنیای دیجیتال به شمار می‌رود. در حال حاضر بیت کوین مورد پذیرش خیل عظیمی از کاربران قرار گرفته است و شما به راحتی می‌توانید به وسیله بیت کوین هر عمل پرداختی از خریدهای آنلاین گرفته تا پرداخت هزینه یک فنجان قهوه را انجام دهید. پذیرش بیت کوین روز به روز در حال بیشتر شدن است و هر لحظه بر تعداد دارندگان Bitcoin در دنیا افزوده می‌شود. این امر سبب شد که بیت کوین از رقمی کم‌تر از ۱ دلار پس از گذشت ۱۲ سال به رقم ۱۰۶۰۰ دلار برسد. Bitcoin در حال حاضر به روشی جهت نقل و انتقالات مالی و یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است. بیت کوین بر بستر فناوری بلاک چین که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم ساخته شده که یک فناوری نوظهور به شمار میرود .


 

 

altcoin-چیست

 

پادکست آلت کوین چیست ؟

 

اگر از طرفداران ارز دیجیتال باشید حتماً تا کنون کلمه آلت کوین را شنیده اید در مقاله آلت کوین چیست ؟ به چیستی و کاربرد های آلت کوین ها می پردازیم . به طور کلی در دنیای ارزهای دیجیتال هر آنچه به جز بیت کوین پا به عرصه دنیای کریپتوکارنسی گذاشته است آلت کوین نام دارد .
جالب است بدانید آلت کوین ها ۳۴ درصد مارکت کپ کل بازار ارز های دیجیتال را در فوریه ۲۰۲۰ به خود اختصاص داده اند . اما واقعیت آلت کوین چیست و این نام از کجا انتخاب شده است ؟ آلت کوین ها در تلاش هستند تا محدودیتهای بیت کوین را شناسایی و آنها را پوشش دهند زیرا برای موفقیت و جلب قسمتی از مارکت بازار نیاز به مزیت رقابتی دارند . ممکن است علاوه بر بیت‌کوین آلت کوین ها نیز در آینده قابل استخراج شوند زیرا با استفاده از فناوری به پیشرفت خود ادامه خواهند داد . تکامل آلت کوین ها باعث پدیدار شدن دسته های مجزا از این نوع ارز دیجیتال گردید که می توان به آنها اشاره داشت .

 


 

محتوای زبانه

وایت پیپر چیست

 

پادکست وایت پیپر ارز دیجیتال چیست ؟

همراهان حامی پرداخت باید بهتون بگم که دانستن اطلاعات در مورد وایت پیپر( کاغذ سفید) میتونه به شما کاربران که قصد ورود به بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال را دارید کمک بسزایی بکند پس تا پایان این مقاله را مطالعه بفرمایید. وایت پیپریا همان اوراق سفید برای گزارش دقیق متکی بر صداقت و منطق و متقاعد کننده و رسمی است که راه حلی خاص برای حل مشکل خاص ارائه می نماید . این اوراق طرح توسعه پروژه را برای بازاریابی و جذب مخاطب ارائه می‌کند و در آن در مورد مسائل فنی؛ خدمات‌دهی و تکنولوژی اطلاعات کامل منتشر می شود. حائز اهمیت است در وایت پیپر به هیچ عنوان در مورد راهنمای محصول و اطلاعات فنی مربوط به استفاده و پشتیبانی موجود نمی باشد. بیشتر وایت پیپرها برای راغب ساختن کمپانی ها و شرکت ها برای یک محصول و یا تکنولوژی و حل موانع کسب و کار است وایت پیپرها طبقه بندی هستند در قسمت اول : پس زمینه را تدوین می‌کند که معمولاً ویژگی‌های فنی پروژه را مطرح می‌سازد . قسمت دوم : فهرستی کد شده که مجموعه نکاتی از پروژه اشاره می نماید .


 

آدرس بیت کوین چیست

 

پادکست آدرس بیت کوین چیست ؟

بیت کوین که با علامت اختصاری BTC شناخته شده است . بیت کوین بیش از ۱۰ سال است که تکنولوژی ارزهای دیجیتال را معرفی کرده است . با توجه به اهداف و توسعه بلندمدت این ارز دیجیتال برای همه گیر شدن بازار توسعه کریپتوو حرکت رو به جلو به این سمت ، همچنان افراد بسیاری با توجه به علاقه ورود به بازارهای مالی به دلیل اینکه لزوماً درک درستی از فناوری آن ندارند و طرز کار با آن را بلد نیستند از ورود به آن امتناع می کنند. واقعیت این است که شروع کار با بیت کوین به هیچ وجه پیچیده نیست فقط کافیست یک ولت کیف پول بیت کوین دانلود کرده و یک آدرس بیت کوین ایجاد نمایید . سپس قادر به دریافت و ارسال و ذخیره و استفاده از بیت کوین خواهیم بود . یک آدرس بیت کوین متشکل از یک رشته ۲۶ تا ۳۵ تایی از حروف (کوچک و بزرگ ) و اعداد به صورت تصادفی است که آدرس عمومی هم نامیده می شود. این آدرس شناسه کیف پول بیت کوین محسوب شده و برای دریافت بیت کوین باید آن را در اختیار شخص فرستنده قرار داد . جالب است بدانید آدرس های بیت کوین یا با پایه a3 یا a1 شروع می شود و به بزرگی و کوچکی حروف حساس هستند. این آدرس عمومی بر خلاف کلید های شخصیتان که کنترل کیف پولتان را دارد ، افشا شدنش مشکلی ایجاد نمی کند. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با آدرس های کیف پول بیت کوین شما را با فرمتهای آدرسهای بیت کوین آشنا میسازیم .

 


 

 

در سال های اخیر که امنیت یکی از دغدغه‌های فضای مجازی است اهمیت رمزنگاری و هش روز به روز افزایش می‌یابد قبلاً در رابطه با کد نویسی و رمزنگاری صحبت کردیم و در این مقاله در رابطه باهش بیشتر بدانید. برای درک بهتر مفهوم هش بهتر است به یک مسئله توجه داشته باشید در بسیاری از اوقات خیلی از اطلاعات با محرمانگی حفظ و حراست می شوند در واقع محرمانگی برای این است که دیگران به آن اطلاعات دسترسی نداشته وازمحتوای آن بی خبر باشند درصورتیکه فایل هش به شما کمک می کند تا فایل را در اختیار کل شبکه در فضای اینترنت قرار دهیم ولی کسی نتواند آن را تغییر دهد.
در واقع هش یک عملیات یک طرفه ریاضی است که روی یک متن ساده صورت می‌گیرد و متن هش شده را تولید می‌کند.تا به حال متوجه شدیم که در واقع امضای دیجیتال برای احراز هویت توسط الگوریتم هشینگ (hashing) صورت می‌گیرد یکی از ویژگی‌های هش این است که اگر شما بیش از ۱۰ بار هم عملیات هش را بر روی متن ساده انجام دهید هر بار خروجی یکسانی به شما می دهد زیرا اگر خروجی های مختلف تولید نمایید رهگیری ورودی‌ها غیر ممکن می شود .

 


 

استخراج بیت کوین چیست ؟

 

پادکست استخراج بیت کوین چیست ؟

برای استخراج بیت کوین نیاز به یادگیری فرآیند آن نیست. همانطور که فرایند کاری اینترنت نیاز به دانستن نحوه کار آن ندارد، ولی اگرمایل به یادگیری آموزش استخراج بیتکوین هستید با ما همراه باشید : در واقع استخراج بیتکوین همان ماینینگ است . اتفاقی که به صورت داوطلبانه با فراهم نمودن امکانات نظیر برق ؛فضای ماینینگ و ماینرصورت می‌گیرد. داوطلبان استخراج‌بیت‌کوین توان پردازنده‌های خود را (ماینر) در اختیار شبکه قرار می دهند تا امنیت شبکه حفظ و تراکنش‌های بیت کوین تایید شود . در واقع ماینرها با پردازش بالا نقش تبادلات بیت کوین در شبکه را به عهده دارند و بابت این کار پاداش دریافت می کنند که همان بیت کوین میباشد . توضیحاتی که دادیم زبانی ساده از ماینینگ برای درک مبحث استخراج‌بیت‌کوین بود در ادامه استخراج ‌Bitcoin را از نظر فنی بررسی می‌کنیم پس با ما همراه باشید .

 


 

قرار داد هوشمند چیست

 

پادکست قرارداد هوشمند چیست ؟

قرارداد هوشمند یک نوآوری بسیار انقلابی است که ما را از اعتماد کردن به دیگران بی نیاز می کند به طور مثال تاکسی های اینترنتی و یا بنگاه‌های معاملات ملکی در آینده با دستیابی به این فناوری که به زبان ساده کد برنامه نویسی است که روی بلاک چین پیاده سازی می شود و در صورت نیاز دستورات خاصی را اجرا می کند. تصور کنید در حمل و نقل عمومی و خرید و فروش و قراردادهای اجاره دیگر هیچ گونه واسطه و یا تقلبی رخ نخواهد داد . در واقع یک قرارداد معمولی توافقی است بین دو یا چند نفر که آنها را به چیزی در آینده متعهد می نماید کدهای کامپیوتری هم نوعی قرارداد هستند. به عنوان مثال وقتی از یک سایت فایلی را خریداری می کنید در واقع کدهایی که تعریف شده اند را در قبال روند خریدی که در سایت پیش‌بینی شده آن فایل و یا لینک دانلود را در اختیار شما قرار میدهد .

 


 

تحلیل تکنیکال چیست

 

پادکست تحلیل تکنیکال چیست ؟

به طور کلی و ساده در تعریف تحلیل تکنیکال می توان گفت پیش بینی قیمت در بازارها بر اساس مطالعه و بررسی تاریخچه قیمت و حجم معاملات در آن بازار است . تحلیل تکنیکال اغلب در بازارهای ارزدیجیتال ؛بورس ؛اوراق بهادار و فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد همانطور که مستحضرید تاریخچه تحلیل تکنیکال حدود ۳۰۰ سال قدمت به همراه دارد که نخستین ابداع کننده آن چارلزداو می باشد. چالز داو که بنیانگذار وال استریت ژورنال نیز هست شاخص میانگین صنعتی داوجونز را نیز طراحی کرد که با وجودنقایص؛ این شاخص همچنان مورد استفاده در شاخص‌های مهم اقتصادی محسوب می‌شود . تحلیل Technical به عنوان ابزاری در جهت معاملات موفق می توان استفاده کنیم در واقع شاخصه تحلیل Technical این است که ما بتوانیم مطلع شویم زمان تغییر روند قیمت‌ها در نخستین مراحل تغییر کجاست تا با سوار شدن بر موج جدید قیمتی همراه شویم.

 


 

تحلیل بنیادی به چه معناست

 

دانستن تحلیل بنیادین یا فاندامنتال یکی از روش‌های متداول در جهان است زیرا به دارندگان سهام و ارز و هر دارایی کمک خواهد کرد تا در طولانی مدت سرمایه‌گذاری بهینه تری را رقم بزنند.
در اینجا تیم حامی‌پرداخت برای درک بهتر تحلیل بنیادی مقاله ایی را آماده کرده است پس بهتر است با ما همراه باشید .درتحلیل تکنیکال و در مقاله های قبلی دانستیم که یک تریدر با داشتن دانش تکنیکال می‌تواند روند بازار را در لحظه، تحلیل و قبل از دیگران حدس بزند و سرمایه‌گذاری خود را در آن سهام یا ارز دیجیتال مورد بررسی قرار دهد.
و در صورتی که با ابزارها و دانشی که از تحلیل تکنیکال به دست آورده ، وارد معامله شود و از آن سود ببرد.در صورتیکه تحلیل بنیادی یا فاندامنتال بلند مدت تر به ارزش یک سهم یا ارز دیجیتال و هر دارایی نگاه می کند به طور کلی تحلیل بنیادی روشهای متفاوتی برای تحلیل بازار به وجود می‌آورد که روش مورد توجه بزرگان بازار و تحلیل گران و معامله گران بازارهای مالی است .
در واقع در پاسخ به این سوال که تحلیل بنیادی یا فاندامنتال چیست باید بگوییم دانشی برای بررسی متغیرهایی اعم از اقتصادی سیاسی و مالی که تاثیر آن بر روی یک دارایی یا (ICO) مورد تحلیل می باشد تا ما بتوانیم ارزش حقیقی حال حاضر یا آینده آن دارایی را پیش‌بینی و تحلیل نماییم .


 

تحلیل احساسی چیست ؟

 

پادکست تحلیل احساسی چیست ؟

با توجه به پیچیدگی بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال باید به این مسئله توجه داشته باشیم که علاوه بر تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی این تحلیل احساسی است که همیشه تاثیرگذار بوده و احساسات عمومی انسان ها در سراسر دنیا بی ربط با روند بازار نخواهد بود . تحلیل احساسات (sentiment analysis) نام دارد این تحلیل نه فقط در ترید بلکه در بسیاری از بازارها تاثیر و کاربرد بسزایی دارد.
در واقع تحلیل احساسی فرآیندی از حس های مثبت و منفی و خنثی که در اخبار گوناگون وجود دارد و تجمیع آنها در روند یک بازار بی تاثیر نخواهد بود به عنوان مثال اگر مجموعه ای از یک میلیون خبر در رابطه با بیت کوین جمع آوری کنیم و با کد نویسی و برنامه های کامپیوتری بتوانیم آنها را در سه دسته مثبت منفی و یا خنثی قراردهیم این جامعه آماری به راحتی تحلیل احساسی کاربران را نسبت به بیت کوین نشان داده و می‌توان از این موضوع استفاده بهینه داشت . کارآفرینان و محققان همواره از تحلیل احساسی در حوزه تخصصی در جهت اتخاذ تصمیمات بهتر بهره می برند تحلیلگران حرفه‌ای به هر داده در حوزه احساسی امتیاز خاصی می‌دهند و داده‌های هر روز را در روند قیمت در آن روز مقیاس می‌کنند تا بتوانند یک روند جامه برسند.

 


 

دامیننس بیت کوین چیست ؟  

اگر فعال بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال هستید لازم است درباره مفهوم دامیننس بدانیم به طور کلی دامیننس به معنای سلطه است . در بازار ارزهای دیجیتال دامیننس ارز بیت کوین در واقع تسلط بیت کوین بر روی کل بازار کریپتوکارنسی را نشان می‌دهد.

در دهه گذشته تقریباً تسلط بیت کوین بر روی بازار ارزهای دیجیتال تسلطی صددرصدی را نشان می داد اما در سالهای اخیر باورود (ICO) های دیگر و به وجود آمدن ارزهای دیجیتال رمزپایه از این تسلط کاسته شده است . امروزه به غیر از Bitcoin ارزهای دیجیتال دیگر نیز وجود دارند که محبوبیت زیادی به دست آوردن که به اتروم می‌توان به عنوان یکی از آنها اشاره نمود . همانطورکه میدانید یکی از شاخصه‌های ورود به هر بازاری دانستن میزان تسلط رقبا و شرکت‌های مختلف بر آن مارکت است مثلا اگر شما بخواهید وارد بازار گوشت شویدلازم است بدانید بیشترین تسلط در آن محل توسط کدام مغازه ها می باشد و تقریبا چند درصد از آن مارکت اجازه فعالیت به شما می دهد تا بتوانید با برنامه‌ریزی مناسب سهم خود را در آن بازار به دست بیاورید .

 

حد ضرر چیست ؟

 

پادکست حد ضرر چیست ؟

حد ضرر یک اصطلاح رایج در بازار مالی بالاخص برای معامله گران و تریدرها میباشد. معامله گران با مطالعه مباحث آموزشی مدیریت ریسک با مفهوم حد ضرر بیشتر آشنا خواهند شد ناگفته نماند انسانها به صورت ذاتی در زندگی روزمره برای انجام امور مالی ذهنشان به حد ضرر فکر می کند که این موضوع محققان و کارشناسان را بر آن داشت تا در حوزه بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال این مفهوم کارآمد را جزء جدایی ناپذیر هر معامله دانسته و کارشناسان و مدرسان زیادی به گذاشتن حد ضرر در معاملات تاکید نمودند.

بعنوان مثال شما با یک قیمت وارد بازار معامله شده و مقداری بیت کوین خریداری می‌کنید در ادامه اگر شما حد ضرر برای معاملات خودنگذارید ممکن است این بازار با ریزش زیادی مواجه شودو شما ضربه سنگینی در این معامله متحمل شویدولی با قرار دادن حد ضرر مثلاً ده درصد پایین تر از قیمت خرید بیت کوین ؛ شما از معامله خارج شده و ریزش بیشتر از ۱۰ درصد از دارایی شما کسر نخواهد شد زیرا شما با قرار دادن حد ضرر دارای بیت‌کوین خود را خود را فروخته اید .

شایان ذکر است در صورتیکه حد ضرر نگذاریم ریسک در معامله خود را به شکل نامتعارفی افزایش داده‌ایم و یا مجبور خواهیم بود تمام وقت معاملات خود را مانیتور نماییم تا در صورت ریزش بازار اون دارایی خود را فروخته و از معامله خارج شویم در اینجا قرار دادن حد ضرر ما را از مانیتورینگ وقت گذاشتن مدام برای معاملات روزانه حفظ می نماید .