قوانین استفاده از خدمات حامی پرداخت

قوانین حامی پرداخت

مجموعه قوانین و مقررات ذیل جهت بهبود شرایط ؛ روابط تجاری بین حامی پرداخت و شخصیت های حقیقی و حقوقی میباشد .
کاربران ماده ۱۰ قانون آئین مدنی
کلیه قوانین مندرج در صورتی که مخالف صریح قانون نباشد نافذ است و بعد از پذیرفتن کاربر لازم الاجرا خواهد بود
ماده ۱ : تعاریف و اصطلاحات
اصطلاحاتی که در این قوانین بکار رفته است دارای معانی زیر است :
۱- برند حامی پرداخت ارائه دهنده خدمات وب سایت حامی پرداخت میباشد
۲- حامی پرداخت خدماتی نرم افزاری که به منظور خریدو فروش رمزارزها مطابق با تصویب نامه شماره ۵۸۱۴۴/ت۵۵۶۳۷ ه مورخ ۱۳/۰۵/۱۳۹۸ هیئت وزیران و انواع روشهای پرداخت نوین بین کابران ارئه میشود .
۳- سایت حامی پرداخت به آدرس دامنه www.hamipardakht.com که حق استفاده موقت از آن برابر شرایط قراردادی و سند حاضر به کاربران اعطا میگردد .
۴- نرم افزار : در این سند کلیه خدمات وبسایت تحت عنوان حامی پرداخت بنام نرم افزار استفاده میشود .
۵- کاربر : شخص حقیقی ویا حقوقی که از طریق اینترنت بعنوان خریدار و یا فروشنده از کلیه خدمات نرم افزاری حامی پرداخت بهره مند میشود .
۶- تعریف کاربران : اشخاص حقیقی ویا حقوقی که بابت ثبت نام و احراز هویت مبادرت به خرید و فروش ارز دیجیتال و یا دیگر محصولات میکنند .
۷- حساب کاربری : حسابی که اشخاص حقیقی ویا حقوقی برای استفاده از خدمات حامی پرداخت در نرم افزار ایجاد میکنند .
۸- اطلاعات محرمانه : کلیه اطلاعت که توسط کاربران در اختیار حامی پرداخت قرار داده شود اعم از اطلاعات احراز هویتی و مشخصات کاربران ویا اطلاعاتی که به صورت خودکار در نتیجه بهره برداری از خدمات حامی پرداخت در اختیار شرکت قرار میگیرد .
۹- رمزارزها : کلیه رمزارزهای جهانی و داخلی که توسط شبکه خود کنترل و پردازش و پرداخت میشوند ؛ لذا هیچ صادر کننده ای ندارند و کنترل قیمت توسط هیچ شخص ویا نهادی از جمله حامی پرداخت نمی باشند .

 

 

 

ماده ۲ : قوانین
۱- قوانین جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی – قوانین عادی – آئین نامه های اجرایی – بخش نامه ها و دستور العمل ها و کلیه ضوابت حاکم بر انجام موضوع قرارداد اعم از بخش نامه های بانک مرکزی – قوه قضاییه و قوه مجریه و غیره …
۲- کابران بابت ثبت نام و احراز هویت در حامی پرداخت و همچنین هر بار استفاده از خدمات حامی پرداخت میپذیرند که قوانین و مقررات جاری را بصورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن پذیرفته اند این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییر کند در نتیجه استفاده مستمر از نرم افزار به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است .
۳- برای استفاده از خدمات وبسایت لازم است هر کاربر اعم از حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری احراز هویت شده بسازد ؛ تنها اشخاصی که ۱۸ سال کامل و واجد شرایط قانونی باشند اقدام به ساخت حساب کاربری مینمایند .
۴- برای استفاده از خدمات حامی پرداخت کاربران باید به صورت کامل مراحل احراز هویت و اطلاعات کامل هویتی و تصویر سلفی از کارت ملی و کارت بانکی به همراه خودشان و دست نوشته با خط خودشان که متعهد به استفاده خود از حساب کاربری و تائید مدارک هویتی و بانکی خود میباشند ارسال نمایند .
۵- کاربران میپذیرند کلیه اطلاعات هویتی خواسته شده را صحیح و به درستی وارد نموده و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربران میباشند و در صورت تشخیص خلاف این موضوع حامی پرداخت حق تعلیق حساب کاربری و پیگیری قضایی و قانونی را برای خود محفوظ میدارد .
۶- کاربران متعهد میگردند کلیه اطلاعات هویتی درج شده در حساب کاربری تصویر کارت ملی و بانکی و دست نوشته تعهد نامه در سایت حامی پرداخت متعلق به خود بوده و در صورت مغایرت در قبال شخص معرفی شده مسئول و پاسخ گو میباشند و شرکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود .
۷- هر شخص مجاز به داشتن تنها یک حساب کاربری میباشد و در صورت ایجاد حسابهای متعدد و آگاهی شرکت از موضوع کلیه حسابهای کاربری نامبرده مسدود میگردد و کاربر حق هر گونه اعتراض را از خویش سلب مینماید .
۸- مسئولیت استفاده از حساب کاربری هر شخص در سایت حامی پرداخت به عهده خود وی است بنابر این مسئولیت استفاده از سیستم بجر کاربر کاملا متوجه خود کاربر است .
۹- مسئولیت اطلاع رسانی از سرقت حساب کاربری و دسترسی غیر به آن تا پیش از اعلام رسمی بعهده خود کاربر بوده و هرگونه دخل و تصرف و خرید و فروش غیر مجاز به حساب کاربری مذکور دارای مسئولیت قضایی برای مالک آن میباشد .
۱۰- کاربران حق ندارند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص دیگر منتقل کنند در مورد اشخاص حقوقی نیز تنها مدیران صاحب امضاء در روزنامه رسمی شرکت حق استفاده از حساب کاربری را دارند از این رو صیانت از حساب کاربری ؛ رمز عبور و یا سایر اطلاعات بر عهده وی بوده و لازم است به صدمات ناشی از انجام تخلفات یا جرائم مالی نوجه داشته باشد که تماما مسئولیت آن با کاربر میباشد .
۱۱- در شرایط خواص ممکن است احتیاج به احراز هویت مجدد کاربر ایجاد شود در صورت عدم همکاری شرکت حق مسدود سازی حساب کاربری مورد نظر را دارد .
۱۲- حساب کاربری در حامی پرداخت از طریق اطلاعات صحیح میباشد ؛ حامی پرداخت به منظور ایجاد حساب از آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) استفاده میکند لذا همین آدرس بعنوان شناسه کاربری در نرم افزار شناخته میشود .
۱۳- کاربران موافقت میکنند که حامی پرداخت هیچ گونه مسئولیتی راجب تاخیر ویا تراکنش ناموفق ایجاد شده در انجام سفارش بعلت نقص یا مشکل یا بروز رسانی شبکه رمزارزها ویا بانک پذیرنده را نمی پذیرد .
۱۴- استفاده از حامی پرداخت در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران است و هرگونه سواستفاده یا مخالف با عرف جامعه و استفاده از کارت بانکی یا اطلاعات افراد دیگر یا حساب کاربری فرد دیگری موجب مسدود سازی حساب کاربری و اقدام قضایی در مراجع ذیصلاح میگردد و کاربر حق هر گونه اعتراض را از خویش سلب مینماید .
۱۵- کاربران متعهد میگردند استفاده از امکانات حامی پرداخت تحت هیچ شرایطی در جهت لطمه ویا صدمه به مالکین حامی پرداخت ویا آسیب اعم از مادی ویا معنوی به منافع شرکت نباشد حامی پرداخت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیر فعال نمودن حساب کاربری مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و سایر مراجع ذیصلاح قانونی و همچنین مرجع مشخص شده در این مقررات نسبت به مطالبه جبران خسارت وارده اقدام نماید .
۱۶- کاربران میپذیرند که حامی پرداخت از طریق پیامک ویا ایمیل به عنوان راه ارتباطی با وی استفاده میکنند و با انصراف کاربر کلیه خدمات ارتباطی قطع میشود و در صورتی که کاربر از خدمات منقضی شده مطلع نگردد عواقب آن بهعهده خود وی میباشد .
۱۷- حامی پرداخت ممکن است خدمات را با مشارکت شرکتهای دیگر ارائه نماید که حامی پرداخت کنترلی روی آنها ندارد در چنین شرایطی کاربران میپذیرند که این خدمات قوانین مختص به خود را دارند که حامی پرداخت مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکتها را ندارد .
۱۸- در صورت استفاده شخص غیر از حساب کاربری مسئولیت مرتبطه و قانونی متوجه کاربر صاحب حساب و شخص استفاده کننده میباشد و بدین ترتیب کاربر مذکور و صاحب حساب امتیاز کاربری مربوطه نسبت به حامی پرداخت دارای مسئولیت تضامنی میباشد . موارد مندرج در مجموعه تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مفاد دو مقررات درج شده در سیاست های اجرایی دولت و حاکمیت خواهد بود در صورت وجود تعارض بین مقررات کشور و قوانین مطروحه در این مقررات مفاد مقررات ملاک عمل خواهد بود .
۱۹- کاربران می پذیرند استرداد وجه ویا رمز ارز پرداختی به حامی پرداخت وجود ندارد
۲۰- کاربر خریدار می پذیرد مبلغ فاکتور صادر شده از سوی حامی پرداخت مشخص میشود و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به مبلغ آن نمی تواند داشته باشد بدیهی است از آنجایی که کاربران مجاز به عدم پذیرش هزینه اعلام شده از سوی شرکت میباشد در صورت قبول متعهد به پرداخت آن است و به همین منظور با قبول فاکتور به شرکت اختیار دریافت این مبلغ را میدهد .
۲۱- فروشنده می پذیرد مبلغ فاکتور صادر شده از طرف حامی پرداخت به دلایل ذیل قابل تغییر است :
در صورت زمان بر شدن تراکنش در شبکه (confirmation) بیش از ۱۵ دقیقه حامی پرداخت میتواند تراکنش را کلا لغو کند و کاربر حق اعتراض به هیچ وجه نخواهد داشت و شرکت ظرف ۴۸ ساعت رمزارز را به آدرس کیف پول اعلام شده توسط کاربر پس از کسر فی انتقال شبکه واریز نماید.
۲۲- پرداخت مبلغ فاکتور در حامی پرداخت تنها از طریق درگاه بانکی در سایت حامی پرداخت و یا انتقال بانکی به حسابهای معرفی شده توسط حامی پرداخت و پرداخت اینترنتی میباشد .
۲۳- کاربر میپذیرد مبلغ فاکتور صادر شده از سوی حامی پرداخت ممکن است دستخوش تغییرات لحظه ای بازار رمزارز و نوسان قیمت و عوامل دیگر گردد در هر صورت رقم اعلام شده از سوی حامی پرداخت بر اساس استاندارد های موجود و صلاح دید شرکت گردیده است و در صورت پذیرش از سوی کاربران ایشان حق طرح هیچ گونه ادعا و اعتراضی در این خصوص نخواهد داشت
ماده ۳ – مسئولیت حامی پرداخت
الف – حامی پرداخت با فراهم نمودن امکانات لازم و پشتیبانی مستمر و واحد رسیدگی به شکایات تمام تلاش خود را در جهت رضایت کاربران و رفع اختلالات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات برای کاربران ایجاد میکند .
ب- حامی پرداخت تلاش خود را در جهت فراهم نمودن شرایط استفاده از خدمات حامی پرداخت توسط دستگاه های کاربران را میکند اما تضمینی نسبط به اجرا شدن آن روی همه دستگاه ها ویا شبکه های ارتباطی نخواهد داد .
ج- تمام اطلاعات هویتی و محرمانه کاربران نزد حامی پرداخت محفوظ و تنها در صورت درخواست مراجع قضایی حامی پرداخت مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مراجع قضایی میباشد د- حامی پرداخت ملزم به پیگیری مشکلات و شکایت کاربران از طریق پشتیبانی خود بوده و تمام تلاش خود را در جهت حل و فصل اختلافات به عمل خواهد آورد .
و- مسئولیت حامی پرداخت فقط در جهت ثبت سفارش در سایت حامی پرداخت میباشد وهر گونه معامله خارج از چهارچوب سایت و از طریق شبکه های اجتماعی فاقد اعتبار و مسئولیتی برای حامی پرداخت در بر نخواهد داشت .
ه- تلاش حامی پرداخت برای ارائه خدمات ۲۴ ساعته در طول شبانه روز خواهد بود البته این امر را تضمین نمیکنیم در صورت وقوع حادثه و اقدام غیر قانونی کاربران و اشخاص ثالث یا بروز خطا در شبکه پس از مرتفع شدن مشکل خدمات را از سر میگیریم اما نمتوانیم سود و زیان ناشی از بازیابی معاملاتی را در جهت جبران خسارت برای رمزارزها ویا ریال برای شما پوشش دهیم .
ماده ۴ – مسئولیت کاربران
۱- مسئولیت همه اقدامات توسط کاربران ناشی از عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی ؛ قانون ارتکاب به جرم و خرید و فروش از اموال سرقتی و قوانین مدنی شامل ورود خسارت به حامی پرداخت باشد برعهده شخص متخلف و صاحب حساب به صورت تضامنی بوده و حامی پرداخت هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و شرکت میتواند ضمن مسدود نمودن حساب از طریق مراجع ذیصلاح اقدامات قانونی علیه نام برده و احقاق حقوق قانونی حامی پرداخت نماید .
۲- کاربران با انجام معامله در حامی پرداخت کلیه ریسک انجام معامله را میپذیرند و حق هر گونه اعتراض نسبت به ضرر و زیان ناشی از معامله را از خود سلب مینمایند .
۳- کاربران کلیه خدمات حامی پرداخت را بر طبق روال سایت دنبال میکنند و حق هر گونه دخل و تصرف در شیوه عملکرد سایت را از خود سلب مینمایند
۴- کاربران می پذیرند که منبع و مقصد کلیه رمزارز ها و ارزهای ارائه شده توسط آنها در تراکنشهای سایت کاملا قانونی و مطابق قوانین بین المللی و جمهوری اسلامی ایران میباشد .
۵- کاربر میپذیرد که مالک قانونی وجوه و حسابهایی است که وی در هر سفارش به هر نحو چه پرداخت و یا دریافت میباشد .
۶- کاربران متعهد میشوند کلیه اطلاعات وارد شده در طی خرید ویا فروش با دقت و به درستی وارد کنند و هر گونه اشتباه وارد کردن اطلاعات در حال سفارش به عهده وی بوده و حامی پرداخت هیچ گونه مسئولیتی در قبال آنها ندارد .
۷- کاربران متعهد هستند که هر گونه پیامدهای مالیاتی ناشی از تراکنش های کاربران بعهده خود آنها خواهد بوده و حامی پرداخت هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد .
۸- شرکت در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر برای شرکت و دیگران مطلوب نمیباشد اعم از مالی و فنی طبق صلاحدید وتشخیص خود حق حذف حساب کاربری فوق را دارا میباشد و کابر حق هرگونه اعتراض از خود را سلب مینماید
۹- کاربران موافقت خود را نسبت به ارسال آسان اطلاعات و الحاقیه ها و مقررات حاضر و تغییرات و شروط آن را ویا ارسال ابلاغیه از طریق سایت حامی پرداخت ویا ایمیل و پیامک به عمل بیاید و کاربران موافقت خود را اعلام میدارند
۱۰- کاربران می پذیرند هر گونه رویه ؛ اشکال و عبارت مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام های صادره از طرف حامی پرداخت به منزله امضاء الکترونیک و قبولی محسوب میشود و هر گونه ادعایی نسبت به امضاء و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است .
۱۱- کاربران با عضویت و احراز هویت در حامی پرداخت قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانه رایانه ای و الکترونیکی را اعلام میکند .
ماده ۵ : حل اختلافات
کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد ؛ اعتبار ؛ فسخ ؛ نقض ؛تفسیر یا اجرای آن به مرکز داوری اتاق ایران ارجاع میگردد که مطابق قانون اساس نامه و آیین داوری آن مرکز با رای یک یا سه نفر داور به صورت قطعی و لازم الاجرا حل و فصل گردد .
داوران علاوه بر مقررات حاکم ؛ عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهند نمود شرط داوری حاضر؛ موافقت نامه ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی میشود و در حال لازم الاجرا است .